OBISK VELENJSKEGA RUDNIKA

V petek, 27. 9. 2019, smo učenci 8. in 9. razreda v spremstvu učiteljic obiskali rudnik Velenje in se sprehodili ob čudoviti plaži Velenjskega jezera.

V rudniku nas je vodič najprej izzval, da naj stopimo v čevlje rudarja. Oblekli smo rudarsko haljo, si nadeli čelado in vzeli rudarsko malico. Tako pripravljeni smo se po starem rudniškem jarku iz leta 1888 spustili 160 m v globino. Tam smo prišli na muzejsko pot, ki je bila nekoč aktiven rov. V uri in pol smo se sprehodili mimo lutk, ki so prikazovale rudarje in njihove zgodbe. Spoznali smo zgodovino rudnika in celo občutili rudniški potres. Nekateri so bili malo prestrašeni. Med rudarsko malico smo si ogledali film o izkopavanjih v rudniku. Imeli smo tudi možnost, da smo se peljali z rudniškim vlakcem, ki je zelo škripal. Po predstavitvi rudnika smo se opravili na sprehod okoli jezer, da smo zopet začutili tla pod nogami.

Rudarski pozdrav SREČNO še danes odmeva med nami!

  Besedilo: Lejla Veljačić

Fotografije: Jakob Kovač

 

Morda vam bo všeč tudi...