ZABAVNO MEŠANJE KOKTAJLOV

V sredo, 25. 9. 2019, smo se okoli 8. ure učenci 8. in 9. razreda odpravili na Srednjo šolo za gostinstvo in turizem. Ko smo prispeli v Novo mesto, smo se sprehodili do šole, tam pa so nas pričakali dijaki in dijakinje. Razvrstili smo se v skupine in se odpravili na različne delavnice.

Naša skupina je ogled šole začela v zgornjem nadstropju, kjer nam je profesorica predavala o šoli ter njenem programu. Po končanem predavanju smo odšli v prostor, ki nas je zelo spominjal na gostilno. Tam smo se spet razdelili na dve skupini. Ena je začela sestavljati meni, drugi pa so se učili zlagati pogrinjke ter pravilno razporediti kozarce in krožnike. Tu sta svoje sposobnosti pokazala Matic in Karla. Sledila je malica in krajši odmor. Po končani malici smo se naučili mešati odlične koktajle ter spoznali različne steklenice vina. Tako smo končali z gostinskim delom in odšli na predavanja o turizmu. Najprej smo spoznali nekaj stvari o slovenskih termah, kasneje pa smo se preizkusili še v različnih zabavnih igrah o državah. Sledil je kratek turistični ogled Novega mesta. Vodiča sta nam pokazala glavne znamenitosti v centru mesta. Po končanem sprehodu smo odšli nazaj do šole in se polni novih spoznanj odpeljali nazaj proti Mirni.

 

Besedilo: Tara Kavčič

Fotografije: Karla Jerič

 

Morda vam bo všeč tudi...