Rastem s knjigo v knjižnici Pavla Golie Trebnje

V torek, 24. 9. 2019, smo se učenci 7. razreda udeležili štirih delavnic v knjižnici Pavla Golie, na katerih smo spoznali delovanje knjižnice, uporabo sistema Cobiss in enciklopedijo Britannico. Predstavili so nam tudi domoznanski oddelek. Najbolj pa so nas pritegnile »fejst bukve«, bralna priporočila, ki nam jih je zaupala knjižničarka. Z veseljem smo prisluhnili predstavitvam mladinskih knjig, kot so Preživetje, Superga, Življenje na vratih hladilnika … V dar pa smo prejeli knjigo priljubljene slovenske mladinske pisateljice Janje Vidmar Elvis Škorc, genialni štor. Predstavitev knjige si lahko ogledate na povezavi: https://www.youtube.com/watch?v=ydL_ewdLFsw.

»Rastem s knjigo« je nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture, s katerim se želi osnovnošolce in srednješolce motivirati za branje mladinskega leposlovja slovenskih avtorjev ter jih spodbuditi k obiskovanju splošnih knjižnic.

 

                                                                                                                                              Besedilo: Nina Koprivc

                                                                                                                                              Fotografije: Zara Šenica

 

Morda vam bo všeč tudi...