Ekskurzija v Mozirski gaj

V torek 1. oktobra smo petošolci in devetošolci odšli na ekskurzijo v Mozirski gaj. Odpravili smo se ob 7.15 in prispeli okoli desete ure. Namesto da bi se vozili 2 uri, smo zaradi zastoja malo dlje časa presedeli na avtobusu. Ko smo prispeli, smo malo pomalicali in zatem hitro odšli na ogled. Na začetku smo si ogledali park in odšli na razgledni stolp. Nato smo se odpravili na delo. Preverjali smo biodiverziteto zemlje iz parka in zemlje iz gozda. Ugotovili smo, da je boljša pestrost v humusu. V zemlji smo iskali majhne živali. Potem smo si ogledali kratek posnetek o globalnem segrevanju in nato odšli domov. Na naravoslovnem dnevu smo spoznali, kakšen je pomen prsti za življenje na Zemlji, kako je prst sestavljena, plasti v prsti in razlike med njimi, vrste prsti glede na zračnost, zrnavost in barvo. Zanimivo pa nam je bilo tudi, da smo izvedeli, kako prst nastaja in pomen razkrojevalcev.

Radi odhajamo na teren, saj imamo radi praktično delo.

 Besedilo in fotografije: Manca Zorc, Živa Jaklič, Svit Bartolj

Morda vam bo všeč tudi...