ŠOLSKI OTROŠKI PARLAMENT

ŠOLSKI OTROŠKI PARLAMENT – »Moja poklicna prihodnost«

V sredo, 5. 2. 2020, se je v učilnici za zgodovino odvijal šolski otroški parlament. Udeležili smo se ga predstavniki in predstavnice 6., 7.a, 7.b, 8., in 9.razreda. Na srečanju, ki se je odvijalo 1. in 2. šolsko uro, smo premlevali našo prihodnost; in sicer poklicno.

Med prvo šolsko uro smo najprej razmišljali o sebi: kakšni smo, kaj imamo najraje, kako se počutimo v različnih situacijah… V naslednji uri pa smo načeli glavno temo o poklicih. Izrazili smo svoja pričakovanja o svoji prihodnosti in željah, ter spoznavali različne poklice. Delo je potekalo v obliki različnih delavnic in sproščene debate.

Za zaključek smo izvolili predstavnike naše šole za območni otroški parlament, ki bo v Mokronogu. To so : Svit Bartolj, Živa Jaklič in Jaka Hazdovac.

Tretjo šolsko uro je potekal še parlament za predstavnike razredov od 2. do 5. razreda.

 

Zapisal: J.H.

Foto: P.V.

Morda vam bo všeč tudi...