2. in 3. razred – pri čebelarju Tonetu

V petek, 12.6., smo se učenci 2. in 3. razreda odpravili na pohod proti Migolici. Obiskali smo čebelarja gospoda Toneta Zakrajška. Bilo je zelo lepo. Vreme je bilo kot naročeno.  Uživali smo v soncu in prečudoviti pokrajini, po kateri nas je vodila gozdno-travniška pot. Pri Zakrajškovi smo si ogledali čebelnjak, gospod Tone pa nam je povedal res veliko zanimivosti iz življenja čebel. Čebelice so res pridne, saj brez njih ne bi imeli hrane, ker so pomembne opraševalke rastlin. Dajejo  nam tudi zdravilne snovi, kot so med, propolis, cvetni prah, vosek in matični mleček. Pridne pa niso samo čebele, ampak tudi čebelar, ki skrbi za čebele skozi celo leto. Gospod Tone je res vsestranski človek, saj izdeluje tudi suho robo. Plete peharje, košare in še cel kup drugih stvari. Tudi te mojstrovine nam je razkazal. Res smo pri Zakrajškovih veliko zanimivega videli in slišali. Zelo lepo pa se jim zahvaljujemo tudi  za vso prijaznost in gostoljubnost.  Še enkrat hvala. Res smo preživeli lep dan!

E.C.

Morda vam bo všeč tudi...