Projekt »Varno v vrtec in šolo«

Projekt »Varno v vrtec in šolo« je del širšega programa Šole sobivanja, ki združuje projekte z različnih področij trajnostnega razvoja. Organizator natečaja je društvo Sobivanje, projekt pa so podprli Agencija za varnost v prometu, Ministrstvo za okolje in prostor ter Ministrstvo za infrastrukturo. V letošnjem šolskem letu v projektu sodelujemo učenci 1. in 2. razreda. Namen projekta je spodbujanje učencev k razmišljanju o varnosti v prometu ter o varnosti na poti v šolo ter v okolici otroških igrišč.

V oktobru smo prometni vzgoji namenili kar nekaj časa. Skupaj z učenci smo opazovali promet in spoznavali varne in nevarne poti v okolici naše šole in vrtca. Spoznavali smo osnovna pravila, prometne znake, velik poudarek pa smo dali tudi na pomen uporabe varnostnega pasu in sedeža ter se pogovarjali o vlogi pešca. Jesenski del projekta je zahteval več naše kreativnosti, sodelovanja in našega razmišljanja o prometni varnosti v okolici šole in šolskih igrišč. Dela smo se lotili z različnimi idejami in na različne načine. Učenci so ustvarili zanimive makete, katere smo uporabili tudi za učenje in igro. Po zimskih počitnicah pa nas iz strani organizatorjev projekta čakajo še       poučno-zabavne delavnice, na katerih bomo skupaj s strokovnjaki in animatorji raziskovali varnost v prometu, varno pot v šolo, se pogovarjali o vplivu prometa na okolje in se zabavali ob praktičnih delavnicah.

Koordinatorka: Barbara Jazbinšek

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost