Jon v 1. a in 1. b

Ste vedeli, da je letos tudi Jon prvošolec? Jon namreč prvo leto obiskuje OŠ Mirna, prav tako kot učenci iz 1. a in 1.b.

Skupno jim je tudi to, da se vsi radi zabavajo, igrajo in učijo. Vse skupaj smo združili v učni uri z Jonom, ki nam je pomagal pri uri matematike.

Po uvodnem spoznavanju, čohljanju in telovadbi smo se lotili resnejšega dela. Kje ima Jon tačko? Kje rep? Koliko ušes ima? Vse smo prešteli tudi po angleško. Ugotovili smo, da imamo tudi mi podobne dele telesa, se pa vseeno razlikujemo.

Jon je pripravil delovni list in prinesel fotografiji njegovih prijateljev. Dal nam je kar težko nalogo, saj smo morali nastaviti račun seštevanja. Kako bi sešteli dva smrčka? Kaj pa tri repke? Učenci so pokazali odlično znanje matematike in kot bi mignil sešteli repke, tačke, ušeska …

Tudi Jon je pokazal, da zna rešiti težke naloge, ko je v šnofki moral poiskati priboljške.

Za dobro opravljeno delo so si otroci in Jon zaslužili nagrado. Jonu so skrili žogico, kar je njegova najljubša miselna igra. Kako smo se zabavali, ko je s svojim nosom raziskoval po razredu.

 

Prvošolci so se res izkazali. Tudi Jon.

Do naslednjič!

 

Zala in Jon

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost