Skoči na glavno vsebino

DAN ZEMLJE V OŠPP

Pisateljica Mojiceja Podgoršek je zapisala: »Nikoli ne bomo gospodarji narave, ampak zgolj njeni dobri ali slabi skrbniki.«

Ob tej misli smo učenci in učitelji razmišljali o tem, kako dobro skrbimo za naravo, kakšen odnos imamo do stvari, ki jih ne potrebujemo, kakšne količine hrane zavržemo … Pogovarjali smo se o tem, kaj, koliko in kako lahko vlagamo v naš planet, ponavljali, kateri odpadki sodijo v kateri koš, iskali primere ponovne uporabe materialov in predmetov v šoli.

Izpod pridnih rok so nastali lični in pregledni plakati, kreativni izdelki, sodobni hotelski kompleksi za žuželke, skrbno smo izdelali tudi korito, v katerega smo posadili krompir – upamo na obilno letino :D.

Naj nas misel, da smo za čisto okolje najprej odgovorni sami, spremlja na vsakem koraku.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost