Skoči na glavno vsebino

ŠOLSKI VRT

Spomladanski žarki so nas spodbudili, da smo gredo na trati ob šoli očistili in pripravili zemljo za zasaditev. Polni navdušenja smo se v aprilu lotili dela. Okopali in odstanili smo plevel, pognojili zemljo in jo obogatili s kompostom ter vsi veseli začeli z zasejevanjem. Vsak dan smo opazovali, ali je že kaj pokukalo na plano. Naše navdušenje nas je hitro minilo, saj so namesto malih rastlinic po gredi veselo lezli mali rjavi polži. Najbrž so bili zelo lačni, saj so vse poganjke na gredi zelo hitro pojedli. Naša greda je tako ostala prazna 🙁

Na spletu smo raziskovali, kako naj lačne polže preusmerimo na drugačno vrsto prehrane. Najbolj prijazna se nam je zdelo metoda pobiranja. Po nekaj dnevnem pobiranju polžev smo počasi začeli izgubljati upanje, da bo na naši gredi zrasla okusna zelenjava. Polžev je bilo vsak dan več … Sklenili smo, da do naslednje pomladi izdelamo načrt, kako se uspešno boriti proti njim, da bo naš vrt zopet bujno brstel.

učiteljice posebnega programa

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost