Knjižnica – varnostni ukrepi

V zvezi s knjižnico so do nadaljnega odrejeni splošni varnostni ukrepi:

• Pred vstopom je potrebno razkužiti roke.
  • Vstopanje v knjižnico je z masko, če je možno le posamezno.
  • Upoštevati je potrebno varnostno razdaljo.
  • Knjižnični prostor bo večkrat na dan prezračen, izpostavljene površine (kljuke, pult, določene police) pa razkužene.

Pravila glede izposoje:

• Prioritetno je vračanje knjig (zaenkrat samo za učence od 1. -3. razreda, nato še za 9. razred)
  • Prioritetna je skupinska izposoja knjig v razrede po predhodnem dogovoru z učiteljico. V tem primeru učenci ne smejo prenašati knjige od doma v razred in obratno, prav tako ne iz razreda/skupine v drug razred/skupino. Knjige v razredu/skupini učenci uporabljajo pod nadzorom učiteljice.
  • Izposoje za na dom do konca šolskega leta ni več, razen po priporočilu učitelja (bralna značka, domače branje, plakati, seminarske naloge). Tudi v teh primerih velja pravilo: učenec ne sme knjige prenašati od doma v šolo in obratno; knjigo ima doma, dokler jo potrebuje, potem pa jo vrne direktno v knjižnico.
  • Vrnjene knjige se izločijo v »karanteno« in se jih 10 dni ne izposodi ponovno.
  • Prosti dostop do knjig je prepovedan do nadaljnega.

Zapisala: Magda Opara

Datum: 17. 5. 2020