Smernice za uporabo zaslonov

Pred kratkim so izšle prve nacionalne smernice za uporabo zaslonov pri otrocih in mladostnikih. Ker gre pri uporabi pametnih telefonov in drugih tehnoloških naprav z zaslonom za relativno novo področje, o škodljivosti katerega starši večinoma sploh niso seznanjeni, je stroka pod okriljem zdravniške organizacije in več kot deset drugih organizacij (NIJZ, združenj pediatrov, Zavoda za šolstvo, Sekcije za preventivno medicino, društva logopedov, strokovnjakov za psihiatrijo in psihologijo, centrov Logout in Safe.si  ter mnogih drugih)  pripravila smernice za uporabo zaslonov pri otrocih in mladostnikih.

Osnovno pravilo glede izpostavljenosti ekranom pri otrocih in mladostnikih je: manj je bolje. Dostop do celotnih smernic najdete s klikom na Smernice za uporabo zaslonov.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost