5. oktober – SVETOVNI DAN UČITELJEV

Biti učitelj v pravem pomenu besede pomeni biti učenec. Poučevanje se začne takrat, ko se učitelji učite od učencev, se postavite na njihovo mesto in razumete, kaj razumejo in kako. (Soeren Kierkegard)

5. oktober je svetovni dan učiteljev, ki ga obeležujemo v spomin na podpis Priporočil o položaju učiteljev leta 1966. Leta 1993 ga je razglasil Unesco z namenom, da bi ljudem približal poslanstvo ter dosežke učiteljev. Letos Svetovni dan učiteljev teče pod geslom: »Učitelji v središču okrevanja pri izobraževanju.« Praznujejo ga v več kot 100 državah sveta.

Svetovni dan učiteljev smo letos, v okviru ur oddelčnih skupnosti, obeležili s kratkimi aktivnostmi, pri katerih so se učenci posvetili lastnostim dobrega učitelja. Učenci so znotraj oddelka izbrali njim pomembne lastnosti, ki so jih zapisali na jabolka – sadove učiteljevega dobrega dela.

Šolski koordinator
Ana Zgonc Možina

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost