1. razred – Stara igra(ča) za novo veselje

Projekt Unescova priložnost: Stara igra(ča) za novo veselje v 1. razredu

V okviru projekta Unescova priložnost: Stara igra(ča) za novo veselje smo učenci 1. razreda izvedli različne dejavnosti. Večino projekta smo izpeljali, ko smo obravnavali Sklop Življenje v preteklosti. Pogovarjali smo se o življenju v preteklosti, od doma prinašali stare predmete in naredili mini muzej. Ogledali smo si tudi stare slovenske filme. Pri športu smo se učili stare rajalne igre (Potujemo v Rakitnico, Rdeče češnje rada jem), Ali je kaj trden most in ristanc. Ristanc smo si narisali zunaj na igrišču in ga iz lepilnega traku naredili tudi v razredu. Učenci so med odmori pri igri zelo uživali. Spoznali smo tudi zanimivo namizno igo iz starih časov mlin ali špano. Na koncu našega projekta pa smo v šolo prinesli svoje igrače oz. igre, ki jih doma več ne potrebujemo oz. se z njimi več ne igramo in jih poklonili za skupno igro med odmori in v podaljšanem bivanju. Igrače so bile za otroke zelo zanimive, čeprav so bile stare.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost