Orientacijski pohod

V sredo, 22. 6. 2022, smo se učenci šestih, sedmih in osmih razredov odpravili na orientacijski pohod. Razdelili so nas v 14 mešanih skupin po 6 učencev. Skupine so odšle na pot na vsakih 8 minut. Na začetku orientacijskega pohoda je vsaka skupina dobila kompas, zemljevid in liste z nalogami, ki so nam jih učiteljice na osmih kontrolnih točkah popravile in točkovale. Poleg pravilno rešenih nalog je bil pomemben tudi čas pohoda in vedenje. Na pohodu smo uporabili znanje geografije, matematike, biologije, slovenščine, zgodovine, tehnike in tehnologije, športa, naloge pa so preverjale tudi splošno razgledanost o okolici naših domov. Skupaj smo hodili od ure in pol do dobrih dveh ur in prehodili malo manj kot 7 km. Med prostim časom smo na igrišču igrali košarko, odbojko, nogomet, badminton in različne družabne igre. Prvih pet skupin, ki so imele največ točk in so bile najhitrejše, so dobile zaslužene nagrade. Čez dan smo se zelo zabavali in mislim, da je bil to krasno preživet dan tik pred koncem šole.

Zapisala Žana Dim

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost