Tehniški dan v 6. a in 6. b

V torek, 27. septembra, smo najprej imeli pletarsko delavnico s Tonetom Zakrajškom in njegovim sinom Žanom. Naredili smo svoje košarice in tako videli, kako težko je plesti košare, ampak vseeno smo neizmerno uživali.

Nato smo si pogledali dokumentarni film Popoln planet in izvedeli veliko novih stvari o naši Zemlji. Pogovarjali smo se, kaj lahko naredi vsak izmed nas, da naš planet ohranimo tudi za naslednje generacije.

Obiskali smo še E-transformer pred šolo. To je tovornjak, v katerem shranjujejo stare, še delujoče električne naprave. Ogledali smo si dva zanimiva posnetka o tem, da lahko vse naprave uporabljamo dlje časa, podarimo ali recikliramo. Igrali smo tudi stare video igrice, npr. Super Mario.

BILO JE SUPER IN NAUČILI SMO SE VELIKO NOVEGA!            

Ne pozabite varovati naš planet!

Leja S., Astrid K., Jakob B.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost