Šolski otroški parlament

V torek, 14. 2. 2023, smo na šoli izvedli otroški šolski parlament. Za učence od 6. do 9. razreda je potekal 2 šolski uri, za učence od 2. do 5. razreda pa eno. Obravnavali smo predpisano tematiko Duševno zdravje otrok in mladostnikov. S starejšimi učenci smo izvedli tri delavnice (Rešujem probleme, Razmišljam pozitivno in Postavim se zase). Vsaki delavnici je sledila razprava. Parlament smo zaključili z zaključno razpravo. Učenci so odlično sodelovali, njihova mnenja in predlogi so bili smiselni in dobro utemeljeni. Z mlajšimi učenci smo izvedli nekaj socialnih iger ter delavnico in razpravo o reševanju problemov.

Učenci so izvolili tri predstavnike (Tima Anzlja, Maxa Pavliča in Klaro Končina), ki bodo našo šolo zastopali na medobčinskem otroškem parlamentu na OŠ Trebnje.

Zapisnik šolskega otroškega parlamenta je objavljen na spletni strani OŠ Mirna (Šola – Šolska skupnost).

 

Zapisala: Petra Vidmar

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost