Skoči na glavno vsebino

Orientacijski pohod

Današnji dan je za učence od 6. do 8. razreda minil v znamenju orientacijskega pohoda. Zjutraj smo se zbrali na šolskem igrišču. Razdeljeni smo bili v 14 skupin in postopno smo odhajali na pot. Ta nas je vodila skozi Mirno, na grad Speča lepotica, skozi Gorenjo vas do Ševnice in na trim stezo nazaj do šole. Bilo je zelo vroče. Na poti smo reševali različne naloge iz skoraj vseh šolskih predmetov. Na vsaki od devetih kontrolnih točk nas je pričakala ena učiteljica, ki nam je pregledala naloge in ocenila naše vedenje. Najtežji del sta bila merjenje hitrosti toka vode in določanje vasi v okolici. Ko smo prišli na cilj, nas je čakala še razglasitev rezultatov. Tri najboljše skupine so dobile sladke nagrade. Zelo smo uživali.

                                                                                                                            Maša, Tinka in Zarja, 8. razred

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost