Skoči na glavno vsebino

TEDEN ZDRAVJA (od 8. do 12. 4. 2024)

V petek je poskusno zaživel Pešbus. Podporo in materiale za izvedbo Pešbusa in Bicivlaka nudi IPoP – Inštitut za politike prostora v okviru programa Aktivno v šolo in zdravo mesto, ki ga sofinancira Ministrstvo za zdravje RS in je del prizadevanj Dober tek Slovenija za več gibanja in bolj
zdravo prehrano (https://aktivnovsolo.si). Učenci so s spremljevalci v šolo krenili iz štirih smeri. Kot se za vsako vožnjo spodobi, so imeli učenci dnevne vozovnice. Vsaka postaja jim je prinesla novo štampiljko, končna postaja pa nalepko. Po odzivih sodeč lahko rečemo, da je bil Pešbus pri udeleženih otrocih zelo dobra in težko pričakovana aktivnost.

___________________________________________________________________________________________________________________

Vzgojiteljice in otroci iz vrtca so se v Tednu zdravja še bolj posvečali zdravemu načinu življenja. Naredili so drobnjakov namaz in sadni napitek, se ob pomoči fizioterapevtke razgibali, hodili na sprehode in gibalne urice izvajali z učenci OŠPP, z različnimi tehnikami poslikali metulje dobrih misli in se igrali talne igre pred šolo.

___________________________________________________________________________________________________________________

V četrtek je bilo za naše prefinjene okuse čarobno dopoldne. Pred vhodom šole je svoje mesto dobil pravi kulinarični kotiček. Navduševale so nas zdrave žitne ploščice, ki so jih pripravili sedmošolci pod vodstvom učiteljice Anje, zeliščni čaj, cmočki z drobnjakom, sadno-zelenjavni smuti, pogača s semeni in zelišči ter prijetne misli naših metuljev. Moramo povedati, da nihče ni odšel razočaran. Obiskovalcem so najbolj teknili cmočki in smuti.

__________________________________________________________________________________________________________________

Drugošolci so v četrtek na uro športa povabili učence iz OŠPP. Ob vodeni uri so s padalom izvajali različne dejavnosti. Najbolj zanimivo je bilo, ko so se vsi skrili po padalo. Zelo usklajeno in premišljeno pa so morali žogo skotaliti iz enega konca padala na drugega. Bilo je zelo težko, saj žoge niso smeli prijeti z rokami.

Skozi celoten teden so se drugošolci udeleževali tudi vseh spremljajočih aktivnosti (igrali so se na poligonu, preizkušali kulinarične presežke, izdelovali metulje dobih misli ter se zabavali ob igranju talnih iger).

___________________________________________________________________________________________________________________

V tem tednu so se v prvem razredu veliko pogovarjali o zdravju in izpeljali tudi nekaj dejavnosti, s katerimi krepimo naše zdravje. V torek so se podali na pohod do Gorenje vasi. Ustavili so se pri Zali, kjer jih je njen očka prijazno sprejel. Še enkrat se mu zahvaljujemo za vso gostoljubnost. Nato so se po trim stezi vrnili nazaj do šole. V sredo in četrtek je prvošolce obiskala medicinska sestra Hedvika. Pogovarjali so se zdravju in zdravem načinu življenja. Udeležili so se tudi iger pred šolo in poskusili zdrave prigrizke, ki so jih pripravili učenci in učitelji OŠPP ter učenci 7. razreda. Pri likovni umetnosti in v podaljšanem bivanju so izdelovali metulje lepih misli.

__________________________________________________________________________________________________________________

V sredo in petek so se učenci lahko preizkusili v različnih gibalnih nalogah poligona na igrišču. Ugotovili so, da lazenje skozi obroče sploh ni tako lahko in da morajo biti natančni, ko vijugajo z žogo med stožci. Najbolj zanimiva jim je bila postaja, kjer so skakali kot žabe ter postaja, kjer so se preizkušali v natančnosti meta žoge. Nekaterim je uspelo “iz prve” zadeti koš.

V sredo popoldne se je peščica učiteljev peš podala na Vrhtrebnje. Občudovali smo zeleno naravo ter ob sproščenem klepetu zlahka osvojili vrh.

__________________________________________________________________________________________________________________

Ponedeljek in torek sta na šoli minila v znamenju dobrih misli in metuljev, druženja ob igranju različnih talnih iger, gibalnih uricah in sprehodu z otroki iz vrtca. Tretješolci pa so skozi razične dejavnosti v razredu in na prostem spoznavali, kako pomembna je pravilna drža in izvajanje vaj za hrbtenico.

__________________________________________________________________________________________________________________

V nedeljo, 7. aprila, je svetovni dan zdravja. Na šoli bomo ta dan obeležili z aktivnostmi skozi cel prihodnji teden in tako že tradicionalno izpeljali Teden zdravja.

Dejavnosti so raznolike in verjamemo, da bo vsak našel nekaj zase. Otroci iz vrtca, učenci in zaposleni se bodo lahko športno udejstvovali, izbirali med različnimi nalogami za kravžljanje možgančkov, brbončice bodo lahko razvajali v kulinaričnem kotičku in preizkušali svojo športno zagnanost v medoodelčnih prijateljskih dvobojih. V petek pa bomo zagnali tudi Pešbus, ki bo do šole vozil na kar štirih progah. Skozi cel teden pa se bodo učenci in otroci iz vrtca lahko ob različnih talnih igrah tudi zabavali. Celotno dogajanje pa bodo spremljali metulji dobrih misli in lepa beseda, za katero verjamemo, da najde lepe odnose.

Prijetno vabljeni k aktivnemu druženju.

Tim Zdrave šole

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost