Skoči na glavno vsebino

Turizmu pomaga lastna glava

Letošnje šolsko leto se je petnajst učencev devetega razreda odločilo, da bodo sodelovali na 38. državnem festivalu Turizmu pomaga lastna glava s
tematiko Okusni zakladi – Lokalni kulinarični spominki s trajnostnim pridihom. Sodelovanje na državnem tekmovanju vključuje izdelavo turistične naloge, promocijskega spota in predstavitev na turistični tržnici, kjer učenci predstavijo svojo izvirno idejo za lokalni kulinarični spominek. Učenci po večmesečnem delu predstavljajo svoj turistični produkt: Glavarjev BZZZ – Lokalni kulinarični spominek z Mirne

Vabljeni k ogledu naloge in spota.

25. aprila 2024 bodo učenci svojo idejo s spremljevalnim programom predstavili na turistični tržnici v Mercatorjevem centru v Domžalah. Na dogodku bodo sodelovale tudi druge šole, ob koncu se bo podelilo priznanja za opravljeno delo.

Učenci so se predstavili tudi po prireditvi Športnik leta občin Trebnje in Mirna, 18.4., v Kulturnem domu Mirna.

 

Mentorici Irena Dular in Maja Marinč

OKUSNI ZAKLADI – raziskovalna naloga

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost