Skoči na glavno vsebino

Ekskurzija na Sabotin in v Pivko

V sredo smo izvedli interdisciplinarno ekskurzijo na Primorsko. Ob poti smo spoznavali značilnosti Vipavske doline, Ajdovščine, Nove Gorice, Goriške in Pivke. Na Sabotinu smo obiskali Park miru, kjer smo na terenu spoznali posebnosti soške fronte. V Pivki pa smo si ogledali Park vojaške zgodovine Pivka.

V teh krajih so učenci izvedeli veliko o slovenski zgodovini 20. stoletja. Na ekskurzijo se nismo odpravili, da bi poveličevali orožje, ampak zato, da se zavemo, da si vojn ne želimo, saj prinesejo le bolečino in smrt. Spore med narodi in državami je potrebno reševati diplomatsko po mirni poti. Zato se tudi muzej na Sabotinu imenuje Park miru. Ekskurzija nas je nagovorila k želji po miru, hkrati pa počastila spomin na naše prednike, ki so morali veliko pretrpeti, da danes lahko živimo v svobodi kot samostojen narod s svojo lastno državo.

Fotografije in besedilo: Petra Vidmar

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost