Skoči na glavno vsebino

KULTURNI DAN SEDMOŠOLCEV V LJUBLJANI

V sredo, 24. januarja 2024, smo se sedmošolci odpravili v Lutkovno gledališče Ljubljana in na Ljubljanski grad.

Vožnja je hitro minila in kot bi mignil smo prišli v megleno Ljubljano, na Kongresni trg, in se čez Tromostovje in mimo tržnice z Vodnikovim spomenikom sprehodili  do gledališča.

Tam smo odložili svoje stvari in počakali na predstavo z naslovom Tajno društvo PGC. Predstava je bila humorna in zelo zanimiva, saj so se igralci dobro vživeli v svoje vloge, sicer enostavna scena pa je bila učinkovita, praktična in zabavna.

Po predstavi smo se z vzpenjačo odpeljali na Ljubljanski grad. Razgled je bil čudovit, a še lepši se je odprl pred nami s stolpa, kamor smo se povzpeli po številnih strmih stopnicah, ko smo se razdelili v dve skupini. Naša vodiča sta nam na kratek in domiseln način predstavila zgodovino gradu. Ogledali smo številne znamenitosti in izvedeli kup zanimivosti o gradu.

Po ogledu smo se odpravili proti Mirni. Obisk Ljubljane nam je bil zelo všeč, saj smo spoznali nekaj novega o pomembnem slovenskem gradu in si ogledali odlično predstavo.

Lara Bizjak in Rebeka Kozolc

                                                                                                              7. a

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost