Skoči na glavno vsebino

Februar- Vrtec

VESELO PUSTNO RAJANJE

Praznovanje praznikov v vrtcu je pomemben del vzgojno-izobraževalnega procesa, saj otrokom omogoča, da spoznavajo in razumejo različne kulture, tradicije ter vrednote. Eden izmed praznikov, ki ga otroci zelo radi praznujejo, pa je zagotovo pust.

Pustna tradicija je pomemben del slovenske kulture in identitete. Z različnimi pustnimi dejavnostmi pa se trudimo, da bi otrokom omogočili nepozabno izkušnjo pusta, ki združuje tradicionalne elemente te praznične oblike. Pust je za otroke čas zabave, ustvarjalnosti in domišljije. Navdušeni so nad nošenjem pustnih kostumov in mask, sodelovanjem v pustnih igrah in dejavnostih ter uživanjem v pustnih dobrotah.

V okviru praznovanja pusta smo pripravili različne prilagojene dejavnosti za otroke, ki spodbujajo ustvarjalnost, domišljijo in socialno interakcijo. Na pustni torek smo se sprehodili skozi Mirno in pokazali svoje barvite pustne kostume. S tem smo razveselili mimoidoče ter preganjali zimo s smehom, glasbo in zabavo.

                                                                                                                                                         Maja

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost