Skoči na glavno vsebino

EVROPSKI TEDEN MOBILNOSTI

V času od 16. do 22. 9. 2023 je potekal Evropski teden mobilnosti. Letos je potekal pod sloganom “VARČNE POTI”.

Z učenci smo skozi cel teden raziskovali različne načine potovanj, šteli promet, si ogledali železniško postajo in se urili v branju voznega reda vlakov. Površino pred vhodom v šolo smo polepšali z risbami različnih prometnih znakov in prevoznih sredstev. Učenci so izdelali tudi kresničko, ki so jo pritrdili na šolske torbe in tako pripomogli k boljši vidljivosti v prometu.

Učenci iz posebnega programa so izdelali zemljevid zabavne in aktivne poti v okolici šole in sestavili pesem o tem, kako dobro je živeti na Mirni. Veliko časa smo namenili sprehodom in upoštevanju pravil varne hoje ter ugotavljali, kako lahko sami pripomoremo k čistejšemu okolju.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost