Zaključna turistična tržnica Okusni zakladi in Glavarjev BZZZ

V četrtek, 16. maja, so se devetošolci, ki so sodelovali v projektu Turizmu pomaga lastna glava, Lokalni kulinarični spominek, udeležili zaključnega državnega festivala v Medvodah.

Učenci so že prejeli dve zlati priznanji na tržnici v Domžalah. V Medvodah pa je njihov uspeh nadgradilo še priznanje za najboljšega promotorja, ki ga je prejel Amadej Kos.

Turistična zveza Slovenije je prvič organizirala spletno glasovanje za naj spot po izbiri gledalcev. Zaradi nepravilnosti, ki jih je dopuščal glasovalni sistem, so se vsem sodelujočim šolam opravičili in glasovanje razveljavili.

Vsem, ki ste sodelujočim tekom celotnega procesa nastajanja izdelka nudili podporo, pomoč, glasovali zanje ali kakorkoli pripomogli k prepoznavnosti naše šole in kraja, se močno zahvaljujemo.

Posebno zahvalo želimo nameniti staršem, ravnateljici Anici Marinčič, Občini Mirna z županom Dušanom Skerbišem, gospodu čebelarju Antonu Koželju in gospe Barbari Jerovšek Volek iz Dobrot Dolenjske.

Učenci z mentoricama