Skoči na glavno vsebino

Tehniški muzej Slovenije

29.09.2023 smo se učenci 9. razreda odpravili v Tehnični muzej Slovenije, ki se nahaja v kraju Bistra. Najprej smo se seznanili z zgodovino muzeja. Nato smo si natančneje ogledali lesni oddelek, kjer imajo shranjeno staro orodje za obdelavo lesa in spoznali pomen gozda in nekaj starih poklicev, kot so mizar,  kolar, tesar itd. Ogledali smo si tudi oddelek starih avtomobilov, koles in motorjev. Na dvorišču muzeja smo si ogledali prvi stroj na notranje zgorevanje- lokomobilo in staro napravo, ki je bila v pomoč pri kmečkih opravilih- gepl ter ponovili o zobniških prenosih.

Ker so v TMS potekali dnevi strojništva, smo poslušali smo predstavitev študentov Univerze v Ljubljani, ki so nam natančneje predstavili vpliv trenja, pridobivanje energije z elekrolizo vode ter shranjevanje toplote.  Študent iz Strojne fakultete nam je predstavil delovanje dirkalnik formulo. Spoznali pa smo veliko novih stvari, ki so jih uporabljali naši predniki in njihov razvoj skozi stoletja.

                                                                                                                            Zapisala: Anamari Petje

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost