Skoči na glavno vsebino

Četrtošolci na Gradu Sevnica

V sredo, 17. 4. 2024, smo se četrtošolci odpravili na Grad Sevnica. Pričakovali smo, da nas bo pričakal grajski oskrbnik, a je na žalost še spal, zato smo ga morali z glasnim klicanjem še prebuditi. Na gradu bi nas moral pričakati baron, vendar je tudi on še trdno spal. Napeli smo vse moči in glasilke, da smo ga zbudili, nato pa smo mu z oskrbnikom Cirilom zapeli Lisička je prav zvita zver. Odpeljal nas je na ogled gradu, ogledali smo si tudi sprejemno dvorano in učilnico, v kateri hranijo superračunalnik (leseno računalo).
Zunaj smo se igrali grajske igre kot v starih časih. Najbolj nam je bila všeč igra, kjer smo na palico metali vrvice s kroglicami.
Vrnili smo se v grad, kjer smo si ogledali različne vrste lutk, vsak pa je lahko potem izdelal še svojo lutko na žlički.

Imeli smo se zelo lepo, upamo, da bodo tudi ostali izleti tako zanimivi.

                                                                                                                        Ema, Ema, Neža in Diana

Dostopnost