Skoči na glavno vsebino

S SMETKOM PO SMETI

V letošnjem šolskem letu so učenci OŠPP sodelovali v iEarn-ovem projektu S Smetkom po smeti. To je projekt z ekološko tematiko. Njegov namen je, učencem privzgojiti zavest o ločevanju odpadkov, ponovni uporabi le – teh, vzbujati pozitivna čustva do okolja in narave, likovno ustvarjati na temo o odpadkih, razvijati individualno kreativno mišljenje s pomočjo eko literature in uporabe IKT tehnologije. Učenci so se tekom celega šolskega leta srečevali z ekološkimi vsebinami. V učilnicah smo uredili koše za ločeno zbiranje papirja. Skozi celo šolsko leto smo ločeno zbirali odpadke, uporabljali že rabljen papir za ustvarjanje, zbirali koledarje in časopisni papir, različno embalažo in naravne materiale. Z načrtnim zbiranjem odpadnega materiala so učenci izdelali ogromno novih izdelkov. Nekaj le teh smo razstavili na dan, ko je praznoval naš planet. V spomladanskem času smo izvedli čistilno akcijo v okolici šole in v kraju.

učiteljice OŠPP

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost