Skoči na glavno vsebino

UČENCI OŠPP NA BLEDU

Učenci in učitelji iz OŠPP smo se v četrtek, 23. maja, podali na dogodivščino na Bled. Vožnja z avtobusom je bila posebno doživetje. Na poti smo občudovali pokrajino, spoznavali imena gora, ki so nam risale razgibano obzorje in z zanimanjem smo poslušali legendo o nastanku Hudičevega boršta na Zaplati nad Preddvorom. Pot nam je hitro minila.

Na železniški postaji smo začeli učni sprehod ob Blejskem jezeru. Učitelja iz CŠOD-ja sta za nas pripravila različne igre, kjer smo spoznavali okolico ter življenje v jezeru. Med potjo smo občudovali razgled na otok in se čudili veličastnosti skale, na kateri stoji grad. Izvedeli smo veliko o turizmu in športnih aktivnostih na jezeru. Našo pot smo sklenili v parku, kjer smo pojedli malico in se posladkali s sladoledom.

Sklenili smo, da bomo Bled še obiskali in si morda takrat privoščili znamenito blejsko kremno rezino.

učiteljice OŠPP

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost