Skoči na glavno vsebino

Varno v šolo – poučne delavnice

Projekt »Varno v vrtec in šolo – Začetek šole« je del širšega programa Šole sobivanja, ki združuje projekte z različnih področij trajnostnega razvoja. Organizator projekta je društvo Sobivanje, projekt podpira tudi Agencija za varnost prometa (AVP). Namen projekta je otroke spodbujati k razmišljanju o varnosti v prometu in o varnosti na poti v šolo ter v okolici otroških igrišč.

V 1. delu projekta smo se posvetili spoznavanju varnih poti okoli šole, prometnih znakov, predpisov in pravil, se naučili pravilnega prečkanja ceste itd. Skupaj s strokovnjaki društva Sobivanje smo v četrtek, 12. oktobra, za učence 1. in 3. razredov organizirali poučno-zabavne delavnice. Raziskovali smo varnost v prometu, varno pot v vrtec in šolo, se pogovarjali o vplivu prometa na okolje in se ob praktičnih delavnicah zelo zabavali.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost