Skoči na glavno vsebino

34. šolski otroški parlament

Danes smo na šoli izvedli šolski otroški parlament v dveh delih – 1. in 2. šolsko uro za učence od 6. do 9. razreda, 3. šolsko uro pa za učence od 2. do 5. razreda. Razpravljali smo o letošnji temi »Duševno zdravje otrok in mladih«. Učenci so sodelovali v delavnicah, kjer smo prepoznavali svoje pozitivne lastnosti, se učili pozitivnega razmišljanja in se pogovarjali o sprejemanju odgovornosti za svoje odločitve in dejanja. Z učenci smo razpravljali o tem, kaj je duševno zdravje, kako zanj skrbimo, kakšen je vpliv okolja na naše duševno zdravje, kdo nam v stiskah lahko pomaga.

Učenci so na parlamentu aktivno sodelovali, podajali so zanimiva razmišljanja in pobude.

Izbrali smo tri delegate, ki se bodo udeležili območnega parlamenta, ki ga letos organizira in gosti naša šola. Te učenke so: Anamari Petje, Manca Bajc in Maša Zupan. Čestitke!

                                                                                                                              Zapisala: Petra Vidmar

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost