Skoči na glavno vsebino

Območni otroški parlament na OŠ Mirna

OBMOČNI OTROŠKI PARLAMENT NA OŠ MIRNA

V torek, 20. 2. 2024, se je na OŠ Mirna odvijal območni otroški parlament. Udeležilo se ga je 17 delegatov (učencev) iz OŠ Trebnje, OŠ Veliki Gaber, OŠ Mokronog, OŠ dr. Pavla Lunačka Šentrupert in OŠ Mirna. Razpravljali smo na predpisano temo Duševno zdravje otrok in mladih, v okviru katere smo obdelali štiri podteme: samopodoba, duševne motnje in zasvojenosti, kako ohraniti duševno zdravje ter kam po pomoč. Mlade parlamentarce so spremljali in poslušali njihovi mentorji in ravnatelji iz njihovih osnovnih šol (Trebnje, Veliki Gaber, Mokronog, Šentrupert in Mirna) ter predstavniki naših občin. Izvolili smo pet najboljših parlamentarcev, ki bodo spomladi naše območje zastopali na regijskem otroškem parlamentu v Novem mestu. Čestitke vsem parlamentarcem, še posebej pa tistim, ki so se uvrstili na regijski parlament!

Zapisala:

Petra Vidmar

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost